Diapamin lopetus

Läkärini kirjoitti minulle 3x100 tablettia 10 mg Diapamia. Viimeinen paketti on vielä hakematta apteekista. Miten minun tulee lopetela lääke, ettei tule kovia viekkareita? Vai tuleeko tuosta määrästä?
4120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No jos tosiaan syöt 300 tablettia päivässä, voi vähän tulla viekkareita.

Äänestä

Käytä se sata siihen kun vieroitat itsesi.
Lopettaminen riippuu siitä minkälainen annostus sinulla on ollut. Tuo sata pitäisi riittää. Vähennä vähitellen annosta. Ota vähintään kaksi viikkoa aina tietyn määrä pameja.

Äänestä

seinään vaan ei siitä mtään tuu!

Äänestä

Ei tuosta määrästä pitäisi vielä tulla viekkareita, monien kuukausien säännöllinen päivittäinen käyttö suurilla annoksilla johtaa viekkareihin jos seinään lopettaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hamalake kirjoitti:

Läkärini kirjoitti minulle 3x100 tablettia 10 mg Diapamia. Viimeinen paketti on vielä hakematta apteekista. Miten minun tulee lopetela lääke, ettei tule kovia viekkareita? Vai tuleeko tuosta määrästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu