Minulla aloitettiin kilpirauhaslääkitys marraskuun lopussa. Minulla on e-pillerit (gestinyl) käytössä. Kaksi viikkoa, kun olin syönyt kilpparilääkkeitä, niin alkoi tulemaan finnejä ja sitten sain hiivan. Marraskuulla pidin taukoviikon ennen kilpparilääkkeiden aloitusta ja menkat alkoi 25.11 Nyt joulukuussa tulin kipeäksi ja joulupäivän iltana aivastelin ja joka kerta, kun aivastin niin sattui nivusiin. Tapaninpäivänä nousi kuume 39.1 ja sen jälkeen lämpö ollut noin 36.6-36.9 koko viikon. Lopetin pillerit 27.11 kun minulla jatkui mahassa vihlomiset ja selkäkivut.(olen siis syönyt 2 liuskaa kerralla) To 29.12 illalla oli todella kipeä maha ja pe odotin menkkoja alkavaksi, kun ne on aina alkanut 3 taukopäivänä. Nyt lauantaina ei vieläkään menkkoja alkanut. Hajut on herkässä ja tissit kihelmöi. Maha on turvoksissa. Tänään tein testin ja se näytti negaa. Onko muita joilla on samanlaisia oireita? Osaako joku sanoa viekö noi kilpparilääkkeet tehon pillereistä? Tällaista ei ole ennen ollut pillereiden kanssa ja minulla on kaksi lasta. Ti vasta voin soittaa terkkarille pyhien jälkeen.
E-pillerit ja thyroxin lääke.
Äitix2
0223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.