lääkkeellinen keskenmenon hoito

Millaista vuotoa teillä on ollut tuon lääkkeellisen "tyhjennyksen" jälkeen? Kun itsellä tabletit laitettiin lauantaina ja vieläkin vuotaa, varsinkin sen huomaa pyyhittäessä vessassa käydessä. Mut vuoto ei ole menkkamaista vaan ihan sellasta vertaverta....
2672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itselläni vuoto kesti kaiken kaikkiaan 6 päivää. Tyhjennys päivä runsaampaa ja loput aina vain vähemmän ja vähemmän, kunnes loppu kokonaan. Tyhjennys minullekkin tehtiin lääkkein.

Äänestä

Hei. Minulla vuoto kesti noin viikon. Alussa oli runsaanpaa mutta hiipui loppua kohden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


enkeli0310 kirjoitti:

Millaista vuotoa teillä on ollut tuon lääkkeellisen "tyhjennyksen" jälkeen? Kun itsellä tabletit laitettiin lauantaina ja vieläkin vuotaa, varsinkin sen huomaa pyyhittäessä vessassa käydessä. Mut vuoto ei ole menkkamaista vaan ihan sellasta vertaverta....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu